Gramy w gry na Pegasus na komputerze!

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Witaj,

zapewne nie raz wspominałeś swoje barwne dzieci... albo inaczej - zapewne nie raz wspominałeś wspaniałe lata 90-te, w których panowała guma turbo, Dragon Ball, oraz... Pegasus! Przełomowa konsola w które wkładało się kartridże (czyli dyskietki :)) i spędzało po kilka godzin przed TV. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiałem wieczorami grywać w takie tytuły jak Mario, Dizzy, Contra, Tanki.

Ale chwila... dlaczego piszę w czasie przeszłym?! Przecież pomimo tylu lat nadal można grać i cieszyć się nieśmiertelnymi tytułami, pomimo, że NES leży już dawno w koszu, a króluje komputer! Jak? Zapraszam do głównej części tutoriala.

Najpierw musimy pobrać emulator NES na nasz komputer. Pobieramy go stąd.

Następnie trzeba pobrać jakąś grę.
Gry możemy pobrać np. z tej strony: klik

Załóżmy, że chcemy pobrać Mario (swoją drogą - kto nie zna wspaniałego hydraulika? ;-))

Najpierw musimy kliknąć na przycisk pobierania:

00263226487107582697.png


następnie zapisać archiwum na nasz dysk:

36382848591663357737.png


Następnym krokiem jest rozpakowanie archiwum :)

07740600211070851161.png


Dobra. Włączamy wcześniej ściągnięty emulator NES

Wybierając zakładkę: Options - Input... możemy zmienić sterowanie. Jednak polecam defautowe, czyli sterowanie strzałkami, a akcje klawiszami: "," i: "."

83993695720421973329.png


Czas pograć w nasze mario!

W emulatorze NES klikamy: File - Open i wybieramy nasz wcześniej wypakowany plik:

47099380930347913662.png


iii... cieszymy się grą! :)

38385761710790057782.png



Mam nadzieję, że temat się przydał. Z góry dziękuję za wszelkie rozdane + i - :)

BONUS: Polecane gry przeze mnie:

Banana Prince (moja ulubiona)
Goal 3
Go! Dizzy Go!
Contra
Big Nose Freak Out
Teenage Mutant Ninja Turtles - Tournament Fighters
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Z tego co słyszałem to nie ma i nie będzie tych gier legalnych.
Oryginał pozostaje jedyny w swoim rodzaju.
A te gierki po prostu są pirackie.
Chyba że wykupili w końcu licencję.

Ale i tak zagram :D

Aha, dojrzałem się na tamtych stronkach:
Linkowanie gier na inne strony / fora zabronione!
Niedziałające linki proszę zgłaszać na forum,
tam też można podyskutować o wszystkich grach :)
Jednak nie ma chyba prawnej dyrektywy że faktycznie można taka rzecz zabronić.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ale chwila... dlaczego piszę w czasie przeszłym?! Przecież pomimo tylu lat nadal można grać i cieszyć się nieśmiertelnymi tytułami, pomimo, że NES leży już dawno w koszu, a króluje komputer! Jak? Zapraszam do głównej części tutoriala.
O przepraszam, jak mam ledwo, jednak wciąż dyszącego :).
BTW Warto dodać, że emulatory NESa zazwyczaj obsługują romy na Gameboy. Też kawał dzieciństwa.

Dodam, że Super Mario 3 było chyba najbardziej rozbudowaną grą na NESa i jedną z lepszych odsłon serii. No i wypada znać kultową Złotą Piątkę, której posiadaczowi rosło +5 respektu na osiedlu (a jak miał walkmana, to w ogóle...). Z resztą Big Nose któryś tam był właśnie.

Z tego co słyszałem to nie ma i nie będzie tych gier legalnych.
Oryginał pozostaje jedyny w swoim rodzaju.
A te gierki po prostu są pirackie.
Chyba że wykupili w końcu licencję.

Ale i tak zagram
biggrin.gif


Aha, dojrzałem się na tamtych stronkach:
Jednak nie ma chyba prawnej dyrektywy że faktycznie można taka rzecz zabronić.

W sumie to licencja nadal należy do Nintendo i producentów, ale nikt się tym nie zajmuje, ani poważnie nie dystrybuje, chyba że na automatach arcade w Japonii. Swoją drogą oni mają na to taką fazę, że napierają na automatach nawet w gry sprzed 20 lat. W każdym razie sprawa emulacji jest trochę inna niż sprzedaży oryginalnych nośników i co platforma, to inna sprawa. Niektórzy dystrybutorzy ścigają ten proceder, inni dają sobie spokój, albo jawnie legalizują. Jako że w emulacji siedziałem spory czas temu, nie wiem jak jest na dzień dzisiejszy z NESem. Przy czym imo ganianie się o pozycje sprzed dekad byłoby trochę śmieszne.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Dodam, że Super Mario 3 było chyba najbardziej rozbudowaną grą na NESa i jedną z lepszych odsłon serii. No i wypada znać kultową Złotą Piątkę, której posiadaczowi rosło +5 respektu na osiedlu (a jak miał walkmana, to w ogóle...). Z resztą Big Nose któryś tam był właśnie.
Kuzynka miała złotą piątkę, ja miałem złotą czwórkę (było tam Go! Dizzy Go!) ale zawsze wolałem tą piątkę. Do dziś się pamięta i do dziś chce się nadal w nią grać.
W złotej piątce były Micro Maschine czyli najfajniejsze wyścigi, Big Nose, i oczywiście najbardziej lubiana i wciągająca czyli Dizzy, pozostałe dwie nie pamiętam. A Dizziego do dziś szukam i marzę by ją przejść ;)
 
Do góry